25.0mm 2 Flute TiAlN Carbide Endmill Sutton E6032500 38x100
Sutton SKU: 9000089
No reviews
Price:
Stock:
Sold out
Description
-Solid Carbide 2 Flute Slot Drill R30 N -Suitable for materials up to 1600 N/mm2 -TiAlN coated for longer tool life - Flute Length 38mm - OAL 100mm - Shank Diameter 25mm - Sutton REF E6032500