25.0mm Ball Nose 2 Flute TiAlN Carbide Endmill Sutton E6052500 38x100
Sutton SKU: 9000128
No reviews
Price:
Stock:
Sold out
Description
-Solid Carbide Ballnose Slot Drill 2 Flute -Suitable for materials up to 1600 N/mm2 -TiAlN coated for longer tool life - Flute Length 38mm - OAL 100mm - Shank Diameter 25mm - Sutton REF E6052500